Op zaterdag 30 september vindt er in de Rivierenbuurt in Den Haag een Sociaal Historische Wandeling plaats van 12.00 tot 17.00 uur. De activiteit wordt opgezet door het Kunstplatform Rivierenbuurt Spuikwartier Den Haag.
Deelnemers kunnen in hun eigen tempo en volgorde langs 14 verschillende locaties wandelen, zoals de voormalige Ambachtsschool en het Joods Weeshuis. Bij elke locatie kunnen zij door het scannen van een QR-code meer te weten komen over de historie van het pand en de buurt. Zo leren de deelnemers onder meer dat Vincent van Gogh in de omgeving van de Schenkweg samen heeft gewoond met een prostituee die hij op straat had leren kennen.
Op verschillende locaties vinden ook bijzondere activiteiten plaats. Zo organiseren de bewoners van het Woonzorgcentrum Rivierenbuurt een tentoonstelling van hun oude bruiloftsfoto's. Ook is het mogelijk een gratis stamppotmaaltijd op te halen in het pand van de voormalige Vereeniging Kindervoeding. Hier werd vanaf 1945 de lagere schooljeugd voorzien van voedsel, kleding en melk. Tegenwoordig wonen hier 23 cliënten van stichting Anton Constandse.
Deelname is gratis en vooraf aanmelden is niet nodig.